Відбулася нарада щодо актуальних питань реєстрації на ЗНО-2019

23 січня 2019 року на базі Чернівецького індустріального коледжу відбулася нарада з відповідальними за ЗНО в районі/місті/ОТГ, відповідальними за формування комплектів реєстраційних документів осіб, які складатимуть ДПА з української мови, математики або історії України в закладах професійної (професійно-технічної) та вищої освіти І-ІІ р.а. щодо актуальних питань реєстрації на ЗНО-2019.
Відкрив нараду заступник директора Центру якості освіти Вовк Андрій Миколайович, який ознайомив присутніх з порядком роботи.
П’яста Оксана Антонівна, методист Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, звернула увагу присутніх на нововведення, які чекатимуть учасників незалежного тестування. Зокрема, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2018 № 952 «Про деякі категорії осіб з особливими освітніми потребами» для осіб, які здобули/здобувають повну загальну середню освіту молдовською/угорською/ румунською/кримськотатарською мовою та які під час реєстрації надали відповідні документи, передбачається розумне пристосування проходження ЗНО через адаптацію процедури переведення тестових балів, отриманих за виконання завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури, у рейтингові оцінки (за шкалою 100 – 200 балів).
Також зміни під час складання державної підсумкової атестації стосуватимуться учнів/студентів закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. Вони проходитимуть ДПА у формі ЗНО з української мови, проте додається ще один обов’язковий предмет на вибір – математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття). Третій предмет складатимуть у навчальному закладі, але його мають право обирати самі учні та студенти.
Оксана Антонівна детально розповіла про особливості реєстрації ЗНО-2019. Вона зазначила, що 5 лютого з 10:00 за допомогою сервісу «Зареєструватися», розміщеному на офіційному сайті Українського центру (testportal.gov.ua), можна сформувати та роздрукувати реєстраційну картку в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти І-ІІ р.а., що є одним з обов’язкових документів для здійснення реєстрації. Після обробки документів на адресу закладів від регіонального центру надійдуть сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційні бюлетні та реєстраційні повідомлення учасників ЗНО.
Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів. Основну сесію буде проведено з 21 травня по 13 червня, додаткову – з 26 червня по 12 липня.
Детальну інформацію про порядок реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання буде подано на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua).
Із заключним словом до присутніх звернулася С.І. Прінько, директор Центру якості освіти, яка закцентувала увагу на важливості відповідального ставлення до реєстрації та своєчасного оформлення пакету документів. Світлана Іванівна висловила подяку за плідну співпрацю, яка полягає у створенні комфортних умов на благо успішного майбутнього вихованців закладів.