Про заходи зниження дитячого травматизму від опікових травм

Відповідно до Рекомендацій засідання круглого столу на тему «Шляхи зниження дитячого травматизму від опікової травми», що проводився за ініціативи Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров՚я у січні 2018 року, в Україні продовжується впровадження комплексу заходів з профілактики дитячої опікової травми.
Перша й головна умова попередження опіків та інших травм у дітей полягає в тому, щоб, створивши дітям сприятливі умови життя в побуті, забезпечити їм постійний і дієвий нагляд у будинку і поза ним.
Іншим наріжним каменем профілактики опіків у дітей є навчання їх правилам особистої безпеки при поводженні з вогнем, нагрітими рідинами, електроприладами, вибухонебезпечними, легкозаймистими і отруйними речовинами.
Департамент освіти і науки облдержадміністрації рекомендує посилити роботу, ряд спрямовану на зниження дитячого травматизму від опікових травм, а саме, проведення інформаційно-просвітницької роботи з вихованцями та учнями:
– під час проведення інструктажів до канікул (осінніх, зимових, весняних, літніх);
– покращення базової обізнаності батьків щодо заходів попередження опікової травми у дітей, навчання батьків методам надання домедичної допомоги при опіках та алгоритму дій в таких ситуаціях при проведенні батьківських зборів у закладах освіти;
– під час проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» у закладах освіти області;
– під час проведення «Тижня безпеки дитини» у закладах дошкільної освіти;
– під час проведення вступного, повторного інструктажів з учнями та працівниками закладів освіти на початку нового навчального року.
Також рекомендуємо до використання при проведенні навчання, бесід, лекцій для батьків та інструктажів з працівниками і здобувачами освіти пам՚ятку профілактики та запобігання дитячого травматизму від опікової травми, що додається.

Додаток; на 3 арк.LDON24012019_01_31_234

 

Заступник директора Департаменту – начальник управління ресурсного забезпечення Н.ПЕРІУС

ПРІНЬКО С.І.
ЩЕРБАНОВИЧ С.М. 52-62-27