Лист Центру якості освіти від 11.06.2018 № 02-06/107

Щодо організації роботи з питань пожежної безпеки та цивільного захисту закладах освіти області Комунальна установа «Навчально-методичний центр якості освіти та координації господарської діяльності навчальних закладів області» надсилає рекомендації щодо організації роботи з питань пожежної безпеки й цивільного захисту та виконання приписів з пожежної безпеки в закладах освіти.
Надаємо перелік основних нормативно-правових актів з пожежної безпеки у закладах освіти:
– кодекс цивільного захисту України від 10.12.2012 № 5403-VІ;
– наказ Міністерства внутрішніх справ України від 30.12.2014 № 1417 «Про затвердження Правил пожежної безпеки в Україні»;
– наказ Міністерства освіти і науки України від 15.08.2016 № 974 «Про затвердження правил пожежної безпеки для закладів освіти та установ системи освіти України». Звертаємо вашу увагу на основні заходи пожежної безпеки, вказані у вищезазначених нормативно-правових актах, що є обов’язковими до виконання у всіх закладах освіти, а саме:
– обладнання приміщень системою протипожежного захисту (СПЗ) з виходом на пульт централізованої охорони;
– обладнання приміщень системою автономного аварійного освітлення; – обслуговування пожежної сигналізації , своєчасне укладання угод на обслуговування та ремонт; – вогнезахисна обробка горищ та дерев’яних конструкцій закладів освіти, гуртожитків тощо; – встановлення протипожежних дверей на горище, дахові котельні, тощо; – забезпечення закладів освіти вогнегасниками та їх щорічне обслуговування;
– проходження навчання та перевірки знань посадових осіб закладів освіти, відповідальних за пожежну безпеку (не менше 2 осіб на заклад);
– забезпечення території закладів освіти укомплектованими пожежними стендами (щитами);
– проведення замірів опору ізоляції електрообладнання, освітлювальної мережі та блискавкозахисту;
– обладнання будівель блискавкозахистом; – забезпечення працівників засобами індивідуального захисту; – встановлення схеми території з позначенням безпечних проходів, проїздів транспорту; – обслуговування пожежних гідрантів, кранів , резервуарів, водойм; – забезпечення закладів освіти знаками безпеки; – забезпечення наочною агітацією;
– здійснення ідентифікації об’єктів щодо наявності потенційної небезпеки. Також для закладів освіти обов’язковими до виконання є Приписи, видані Державною службою України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) після проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб’єктами господарювання законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки. В області позапланові перевірки закладів освіти проведені у квітні-червні 2018 року (відповідні Приписи видані закладам освіти).
Керівникам закладів освіти необхідно розробити та затвердити наказом заходи для усунення виявлених порушень в установлені в Приписах терміни, де вказати відповідальних та терміни їх виконання. Про виконання приписів інформувати листом місцевий орган управління освітою та підрозділ ДСНС.
Крім того, доводимо до вашого відома перелік нормативних актів з питань пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту в закладах освіти області відповідно до листа ДСНС України у Чернівецькій області від 29.05.2017 № 09/2471 (додається) та примірний перелік документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання відповідно до наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 12.07.2016 № 335 (додається).

Додатки:

№ 1- Перелік нормативних актів з питань пожежної, техногенної безпеки – на 2 арк. № 2 – Перелік документів з питань цивільного захисту – на 10 арк.

LCYO_11062018_02_06_107

Директор Центру якості освіти С. Прінько

Залишити відповідь