Лист ДОН від 03.01.2018 № 01-31/12

Про забезпечення охоронно –
тривожною сигналізацією та
засобами відео спостереження

Департамент освіти і науки облдержадміністрації пропонує розглянути питання  організації та впровадження охоронних заходів щодо забезпечення належного рівня безпеки та правопорядку в закладах освіти м. Чернівці та області відповідно до листа Управління поліції охорони в Чернівецькій області від 21 грудня 2017 року № 648/43/44/2/01-2017.
За інформацією Управління поліції охорони в Чернівецькій області останнім часом все більше викликає занепокоєння постійне загострення криміногенної ситуації в  закладах освіти  і на прилеглій до них території. Зазначене стосується як підліткової злочинності, так і злочинів, скоєних проти майна  закладів освіти та забезпечення освітнього  процесу.
Аналіз причин та умов, що сприяють  скоєнню злочинів свідчить про те, що об’єктами злочинних посягань стають частіше заклади, які не забезпечені на належному рівні фізичною охороною, охоронно-тривожною сигналізацією та засобами відео спостереження.

Управлінням поліції охорони в Чернівецькій області з цією метою пропонується широкий спектр охоронних послуг:
1.Інспектування відомчої охорони, навчальних закладів, яка включає в себе організацію спеціалістами УПО охорони закладів освіти, а саме:
– спеціальну перевірку охоронників відомчої охорони в денний та нічний час;
– проведення інструктажів з охоронниками відомчої охорони під час перевірки несення служби;
– здійснення перевірок несення служби охоронниками відомчої охорони в вечірній та нічний часі, шляхом патрулювання території закладу та допомоги охоронникам закладу |при роз’ясненні стороннім особам щодо правил перебування на території закладу;
– виїзд груп затримань на телефонні повідомлення з об’єкта.
Кількість виїздів груп затримання УПО на телефонні повідомлення із об’єкта – без обмежень.

2.Технічний контроль несення служби відомчою охороною  закладів освіти – включає в себе підтримання щогодинного зв’язку з охоронниками відомчої охорони в нічний час по  телефону. В разі не виходу охоронника відомчої охорони  закладу освіти  на зв’язок в зазначений час,  для з’ясування причин  до  закладу освіти  виїжджають озброєні працівники УПО (група затримання).

3.Реагування на «екстрені виклики» уповноважених представників закладів освіти – включає в себе виїзд озброєних працівників УПО (група  затримання) на службовому автотранспорті до закладу освіти  та припинення  ними правопорушень за викликом по телефону уповноваженого представника навчального закладу в денний час або охоронника відомчої охорони в нічний час.

4.Спостереження за станом засобів тривожної сигналізації,
встановленої в закладі освіти
– найбільш надійний і
найпоширеніший спосіб «екстреного виклику» озброєних працівників УПО
(група затримання) на службовому автотранспорті до навчального закладу для припинення ними правопорушень, який має наступні переваги:
– «екстрений виклик» озброєних працівників УПО (групи затримання) шляхом натиску на відповідну кнопку (можливий переносний варіант кнопки виклику – «брелок»  з радіусом дії до 100 метрів) без необхідності дзвінка в підрозділ УПО з телефону, при цьому термін їх прибуття до навчального закладу не перевищує 3-х хвилин;
– енергонезалежність приладів виклику озброєних працівників УПО
(групи затримання);
– відсутність обмежень кількості викликів озброєних працівників УПО (групи затримання) протягом місяця.

5. Охорона навчального закладу працівниками поліції охорони – працівник споряджений спецзасобами та кнопкою «екстреного виклику», на спрацювання якої виїжджає озброєний наряд поліції.

6. Комплексна послуга підрозділу УПО – включає в себе послуги, зазначені в п 1 цього переліку, при цьому надаються додаткові послуги:
– кількість реагувань на «екстрені виклики» уповноважених представників навчальних закладів необмежена;
– щоденний контроль несення служби відомчою охороною в нічний час з спільним оглядом території навчального закладу.

Вартість вищезазначених послуг вирішується в індивідуальному порядку та залежить від технічних факторів. Роботи з впровадження заходів можуть бути виконані фахівцями УПО.
Співробітниками УПО здійснюється нагляд за цілісністю майна закладів освіти, охорона громадського порядку в приміщеннях та на території, забезпечується безпека дітей під час їх перебування на заняттях.
Працівники поліції охорони, які здійснюють чергування в закладі освіти, одягнені у відповідну уніформу і мають асі необхідні засоби активної оборони, це позитивний фактор, який додатково дисциплінує учнів і дозволяє батькам не відволікатись під час робочого дня хвилюваннями за власних дітей.
Слід зазначити, що всі працівники поліції охорони, що здійснюють чергування в закладах освіти, проходять відповідну фахову підготовку в спеціальних навчально-тренувальних центрах.

Програмою навчання у зазначених учбових закладах передбачено проходження спеціальної підготовки, в яку в обов’язковому порядку входять такі дисципліни, як:
– педагогічні навики спілкування з дітьми;
– надання першої медичної допомоги;
– антитерористична підготовка.

Крім того, як свідчить позитивний досвід взаємодії між підрозділами УПО та закладами освіти міста, підрозділи УПО долучаються до наступних охоронних заходів:
– охорона громадського порядку в закладах освіти під час проведення культурно-розважальних вечорів відпочинку силами працівників поліції УПО;
– охорона окремих приміщень за допомогою засобів охоронної сигналізації;
– обладнання приміщень засобами охоронної, пожежної, тривожної сигналізації та відео спостереження;
– реагування нарядів поліції УПО на тривожні повідомлення закладів освіти;
– інспектування відомчої охорони.

Адреса Управління поліції охорони в Чернівецькій області:
вул. Кармелюка, 9, Чернівці, 58003, e-mail:guard28@ukr.net
Тел..0372-553427.
0505795732- Філіпець Дмитро Вікторович

 
Заступник директора  Департаменту
начальник управління ресурсного забезпечення                             Н. Періус
Прінько С.І.
Щербанович С.М. 526227

Лист додається: LD03012018_01_3112

Залишити відповідь