Лист МОН №1/9-516 від 30.08.2018

Щодо вирішення конфліктів серед дітей в закладах освіти шляхом впровадження медіації

Міністерство інформує, що Науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді схвалено для використання у закладах освіти (протокол № 3 від 01.08.2018) комплекс освітніх програм «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації» (автори: Андреєнкова В.Л., Левченко К.Б., Матвійчук М.М.), присвячених питанню побудови безпечного простору, через впровадження в систему освіти технології вирішення конфліктів шляхом застосування відновних практик.

Комплекс освітніх програм складається з програми гуртка «Вирішення конфліктів мирним шляхом. Базові навички медіації», програми факультативу «Вирішую конфлікти та будую мир навколо себе», програми освітнього тренінгу для здобувачів освіти «Базові навички медіатора/медіаторки служби порозуміння закладу освіти». Кожна освітня програма визначає зміст матеріалу, яким повинен керуватися педагогічний працівник в практичній діяльності.

До комплексу освітніх програм включено психотренінгові технології та активні форми і методи навчання, з метою формування та підвищення рівня конфліктологічної культури учасників освітнього процесу: https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednva/protidia-bulinAu/l-komplekt-programmediatsiya.pdf

З метою протидії цькуванню, конфліктам серед дітей просимо довести зміст листа до відома керівників органів управління освітою різного рівня, керівників та педагогічних працівників закладів освіти щодо впровадження в освітній процес для здобувачів освіти віком 11-18 років закладів загальної середньої, професійної, професійно-технічної та позашкільної освіти у 2018/2019 навчальному році.

Заступник Міністра                       Павло Хобзей