Наказ ДОН від 29.11.2017 № 547

Про заходи безпеки під час зимових канікул, новорічних та різдвяних свят

На виконання «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001
№ 563, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 20.11.2001 за № 969/6160 (із змінами), «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 № 1365), з метою організованого проведення зимових канікул, новорічних та різдвяних свят, посилення контролю за збереженням життя й здоров’я вихованців та учнів, попередження надзвичайних ситуацій в закладах освіти області під час зимового періоду

НАКАЗУЮ:

1. Керівникам органів управління освітою, сім’єю, молоддю та спортом райдержадміністрацій та міських рад, об’єднаних територіальних громад, директорам закладів освіти обласної комунальної власності Чернівецької обласної ради, закладів професійної (професійно-технічної) освіти до 15.12.2017:
1.1. Покласти персональну відповідальність за належне проведення різдвяних та новорічних свят на керівників (заступників) підвідомчих навчальних закладів області та наказами по закладах освіти призначити відповідальних за збереження життя і здоров’я дітей під час проведення новорічних і різдвяних свят, організованого відпочинку та екскурсійних поїздок. 1.2. Створити безпечні умови проведення новорічних та різдвяних свят, забезпечити громадський порядок під час проведення масових новорічних заходів, приділити особливу увагу дотриманню вимог протипожежної безпеки та охорони життя і здоров’я дітей від нещасних випадків.
1.3. Вжити дієвих заходів щодо виконання законодавства в частині збереження життя і здоров’я дітей у період зимових канікул, під час новорічних різдвяних свят, зокрема з питань профілактики гострих респіраторних захворювань, дитячого дорожньо-транспортного травматизму, дотримання норм виробничої санітарії, пожежної безпеки, правил поведінки в громадських місцях у період розповсюдження епідемії грипу та інших інфекційних захворювань, поводження з незнайомими людьми, в разі виявлення вибухонебезпечних предметів або предметів підозрілого характеру, при користуванні громадським транспортом, перебування на льодяних поверхнях річок і водоймищ тощо.
1.4. Провести інструктажі щодо дотримання вимог безпеки життєдіяльності працівниками, учнями та вихованцями під час зимових канікул (про дотримання вимог техногенної, пожежної безпеки, електробезпеки, безпеки дорожнього руху, перебування на льодяних поверхнях річок і водоймищ) за затвердженими інструкціями з реєстрацією у відповідних журналах під особистий підпис.
1.5. Під час проведення новорічних та різдвяних свят:
1.5.1. Забезпечити приміщення святкових залів справними первинними засобами пожежогасіння (пісок, вогнегасники, вода тощо) та перевірити наявні шляхи евакуації до 15.12.2017, 24.12.2017.
1.5.2. Категорично заборонити використання феєрверків, петард інших піротехнічних виробів, а також прикрас, що можуть загорітися.
1.5.3. Забезпечити присутність медичних працівників під час проведення організованих новорічних та різдвяних свят, перевірити наявність медикаментів у аптечках. 1.6. Дотримуватися при організації екскурсій, туристичних подорожей вимог інструкції щодо організації та проведення екскурсій та подорожей з учнівською та студентською молоддю, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2014 № 1124, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.10.2014 № 1341/26118.
1.7. Забезпечити своєчасне прибирання прилеглих територій навчальних закладів в умовах сильних морозів, снігопадів, налипання снігу, снігових заметів, хуртовин, ожеледиці та при утворенні бурульок на дахах будівель.
1.8. До 15.12.2017 провести позапланові інструктажі зі сторожами, вихователями та черговими навчальних закладів з усіх питань безпеки життєдіяльності, техногенної безпеки та дій персоналу в разі виникнення аварійної ситуації.
1.9. У випадку надзвичайних ситуацій, вимушеного припинення занять у зв’язку із пониженням температури повітря, стихійним лихом, епідемічними захворюваннями терміново інформувати Департамент освіти і науки облдержадміністрації (тел. 55-08-10, 55-18-16).

2. Наказ розмістити на інформаційному сайті Департаменту освіти і науки облдержадміністрації.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту – начальника управління ресурсного забезпечення Періус Н.В.

Директор Департаменту            О. Палійчук

 

Залишити відповідь