НАКАЗ ДОН 29.11.2018 р. № 540

Про заходи безпеки під час проведення зимових канікул, Новорічних та Різдвяних свят

На виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23 січня 2018 року за № 100/31552, «Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 № 1365), з метою організованого проведення зимових канікул, новорічних та різдвяних свят, посилення контролю за збереженням життя й здоров’я вихованців та учнів, попередження надзвичайних ситуацій у закладах освіти області під час зимових канікул

НАКАЗУЮ:

1. Керівникам місцевих органів управління освітою райдержадміністрацій та міських рад, об’єднаних територіальних громад:
1.1. Вжити необхідних заходів щодо організованого та безпечного проведення канікул, навчальних екскурсій, відпочинку дітей у зимовий період 2018/2019 навчального року в підпорядкованих закладах освіти, упродовж грудня 2018 року – січня 2019 року.
1.2. Розглянути питання щодо запобігання всім видам дитячого травматизму під час проведення Новорічних, Різдвяних свят і зимових канікул 2018/2019 навчального року на нарадах з керівниками закладів освіти та їх заступниками (методистами).
1.3. Покласти на керівників закладів освіти персональну відповідальність за збереження життя та здоров’я дітей в організованих учнівських колективах під час канікул, навчальних екскурсій, організованого відпочинку дітей у зимовий період 2018/2019 навчального року.
1.4. Довести цей наказ до керівників закладів освіти до 14.12.2018.
2.Керівникам закладів освіти області:
2.1. Забезпечувати неухильне виконання Кодексу цивільного захисту України, Законів України «Про дорожній рух», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» в частині проведення відповідної роботи щодо запобігання всім видам дитячого травматизму.
2.2. При організації екскурсій, туристичних подорожей дотримуватися вимог Інструкції щодо організації та проведення екскурсій і подорожей з учнівською та студентською молоддю, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2014 № 1124, зареєстрованої Міністерством юстиції України 27.10.2014 за № 1341/26118.
2.3. Провести відповідну роз’яснювальну роботу з учнями та вихованцями щодо дотримання правил безпечної поведінки на водних об’єктах у зимовий період, з легкозаймистими та токсичними речовинами, вибухонебезпечними предметами і речовинами, дотримання правил пожежної безпеки і безпеки дорожнього руху тощо.
2.4. До 21.12.2018 організувати проведення первинних інструктажів з учасниками освітнього процесу з усіх питань безпеки життєдіяльності.
2.5. Призначити до 21.12.2018 наказом по закладу освіти відповідальних за збереження життя і здоров’я дітей під час проведення Новорічних і Різдвяних свят, організованого відпочинку та екскурсійних поїздок (за потреби).
2.6. Створити безпечні умови проведення Новорічних та Різдвяних свят, забезпечити громадський порядок під час проведення масових новорічних заходів, обмежити присутність у місцях проведення масових заходів сторонніх осіб тощо.
2.7. Під час проведення Новорічних та Різдвяних свят:
2.7.1. Приділити особливу увагу дотриманню вимог протипожежної безпеки та охорони життя і здоров’я дітей від нещасних випадків
2.7.2. Забезпечити приміщення святкових залів справними первинними засобами пожежогасіння (пісок, вогнегасники, вода тощо), перевірити наявні шляхи евакуації, справність засобів зв’язку, систем протипожежного захисту та організувати чергування осіб, відповідальних за пожежну безпеку, впродовж проведення святкових заходів.
2.7.3. Категорично заборонити використання будь-якого відкритого вогню, свічок, бенгальських вогнів, феєрверків, петард інших піротехнічних виробів, а також прикрас, що можуть загорітися, заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами тощо.
2.7.4. Забезпечити присутність медичних працівників під час проведення організованих Новорічних та Різдвяних свят, перевірити наявність медикаментів у аптечках. 2.8. Забезпечити своєчасне прибирання прилеглих територій закладів освіти.
2.9. Провести позапланові інструктажі зі сторожами, вихователями та черговими в закладах освіти з усіх питань безпеки життєдіяльності, техногенної безпеки та дій персоналу в разі виникнення аварійної ситуації.
3. Наказ розмістити на інформаційних сайтах Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та Центру якості освіти.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту – начальника управління ресурсного забезпечення Н. ПЕРІУС.

Директор Департаменту О. ПАЛІЙЧУК

Наказ у форматі docx: NDON_29112018_540