Інформаційна онлайн-нарада з питань підготовки і проведення НМТ- 2023

З об’єктивних причин як у 2022, так і у 2023  роках ЗНО трансформувалося в національний мультипредметний тест, який дозволяє якісно визначити рівень навчальних досягнень та вступити до закладів вищої освіти.

31 травня 2023 року відбулася інформаційна онлайн-нарада з питань підготовки і проведення НМТ- 2023 за участю Свтлани Прінько, директора Центру якості освіти, Оксани П’ясти, методиста Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти та Любові Якименко, завідувача відділу моніторингу якості освіти та інформаційно-аналітичного забезпечення. 

У нараді взяли участь відповідальні за округи, відповідальні за тимчасові екзаменаційні центри та їх помічники.

Було обговорено актуальні питання проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту.

Кількість реєстрованих  для участі в національному мультипредметному тесті в Чернівецькій області становить 6762 (у 2022 році – 5412) осіб.

З метою безпеки проходження НМТ назви пунктів та графік проведення не розголошуються.

Акценти НМТ-2023:

 • НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язковіукраїнська мова, математика – та один предмет на вибірісторія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.
 • На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.
 • Тестування проходитиме у дві сесії:

– основна: 5 червня – 23 червня;

– додаткова: 11- 24 липня.

 • Реєстрація осіб для участі в НМТ на додаткову сесію триватиме з 5 до 12 червня.

У додатковий період зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації, або яким було відмовлено в реєстрації.

 • Наразі зареєстровані учасники мають можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.
 • Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.
 • Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном. Наразі відомо, що потенційні вступники мають змогу проходити тестування в 32 країнах. Тимчасові екзаменаційні центри буде створено в 51 місті. Тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників працівників ТЕЦ із укриттів.
 • Після завершення тестування всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожен блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100-200 балів. Таблиці переведення затверджені МОН. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й результати за 200-бальною шкалою.
 • Для отримання результату за шкалою 100-200 балівз кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів. Аби отримати по 100 рейтингових балів за кожен блок, достатньо набрати хоча б    4 бали з математики, іноземних мов, фізики, хімії; 5 балівукраїнської мови та біології, 6 балів – історії України.
 • Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнти. Якщо абітурієнт  вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки. 
 • З огляду на комп’ютерний формат тестування складання НМТ з української мови унеможливлює виконання письмових завдань з розгорнутою чи короткою відповідями. У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст. З іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами. 
 • НМТ-2023 буде проводитися в один день в дві зміни. Для кожної зміни буде унікальний набір предметних тестів.
 • Середній бал атестату не будуть використовувати.
 • Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 років.

Процедура проведення НМТ-2023

 Початок тестування:

10:00 – І зміна;

15:00 – ІІ зміна.

Здійснення допуску учасників до ТЕЦ:

09:30 – 09:50 – І зміна;

14:30 – 14:50 – ІІ зміна.

Час виконання НМТ – 180 хвилин.

 

 Памятка учасника НМТ: що потрібно знати про тестування

 

Допуск до ТЕЦ

 • Учасник тестування для допуску до ТЕЦ має пред’явити сертифікат, роздрукований з інформаційної сторінки, та документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, паспорт для виїзду за кордон, посвідчення водія, посвідка для тимчасового проживання тощо). Тобто, будь-який документ, що підтверджує зовнішність учасника із зображенням на фотокартці, що унеможливить будь-які сумніви щодо особи. Також необхідно мати запрошення. Воно може бути в онлайн-форматі, тобто учасник іспиту може завантажити запрошення і пред’явити для входу в ТЕЦ у такому вигляді.
 • Учасникам рекомендовано мати при собі ручку, прозору пляшку води; аркуш паперу для чернеток буде надано на ТЕЦ.

Інструктаж

 • Перед початком тестування протягом 5-7 хвилин інструктор проведе інструктаж, як проходитиме оцінювання та на що слід звернути увагу. Зокрема, під час тестування не можна користуватися мобільним телефоном, навушниками та іншими технічними засобами. Усі ці речі учасник тестування має залишити у спеціальному місці для особистих речей. У разі порушення будь-якої з цих вимог, що озвучить інструктор, тестування для учасника буде припинено.

Робота над тестом в аудиторії

 • По завершенню інструктивної частини кожен учасник отримає логін і пароль для входу в систему.
 • Увійшовши в систему, учасники мають прочитати на екрані правила проходження тесту. Після цього можна виконувати завдання і починається відлік часу, який буде постійно знаходитися перед очима учасника у тестовому вікні.
 • Учасники зможуть самостійно розподілити час між блоками. Після натискання на кнопку «Розпочати роботу над тестом» з’явиться таймер відліку часу, який показує, скільки часу залишилося до завершення роботи над тестом. Розпочати роботу можна з будь-якого блоку. Повернутися до виконання завдань окремого блоку і надати та зберегти відповідь можна протягом усього часу відведеного на тестування.
 • У процесі виконання завдань кожен учасник тестування має право використовувати чернетку. З цією метою на столі перед вступником буде знаходитися чистий аркуш паперу, на якому можна буде робити будь-які обрахунки, схеми, нотатки тощо. За необхідності учасник може скористатися додатковою чернеткою.
 • Під час виконання завдань з математики учасники зможуть користуватися формулами, що міститимуться у вкладці «Довідкові матеріали».
 • Робота над тестом призупиняється та учасник буде позбавлений права продовжувати тестування, якщо він має при собі або на своєму робочу місці засоби зв’язку, пристрої зчитування, друковані або рукописні матеріали.
 • У разі надходження сповіщення про повітряну тривогу на будь-якому етапі роботи на ТЕЦ, організовується вихід до укриття цивільного захисту. Якщо повітряна тривога під час проведення НМТ триватиме довше ніж 1 год – тестування не буде проводитися (окрім ТЕЦ, у яких НМТ проводиться в одну зміну, але за умови, що повітряна тривога триватиме не більше 2 годин – 2 год 30 хв). У такому разі учасники зможуть пройти тестування у додатковій сесії. Для цього на інформаційній сторінці в період з 5 до 12 червня буде відкрито доступ для здійснення реєстрації для участі в додатковій сесії.
 • Якщо пропав Інтернет чи вимкнене світло, то робота призупиняється до відновлення доступу до мережі Інтернет чи включення світла. Якщо відновлення тривало більше ніж 1 година тестування не продовжуватиметься, а учасники матимуть змогу підтвердити свою участь на додаткову сесію.
 • Учасник потребує медичної допомоги – потрібно викликати екстрену медичну допомогу. Якщо учасник може продовжувати роботу, то у сервісі НМТ додається втрачений час до часу, відведеному на виконання тесту. Черговий медичний працівник присутній лише в ТЕЦ, розташованих на території України, де проходять НМТ учасники, які потребують створення особливих (спеціальних) умов за кодом 0601 та/або 0701.
 • Після того, як учасник виконав усі завдання, необхідно натиснути кнопку «ЗАВЕРШИТИ ТЕСТУВАННЯ». Якщо було пропущено деякі завдання або не збережено відповіді, система видасть повідомлення, на які саме завдання і у якому блоці не надана або не збережена відповідь. Учаснику варто повернутися до цих завдань та обрати відповіді, які, на його думку, є правильними. Ці відповіді треба зберегти. Після цього необхідно знову натиснути кнопку «ЗАВЕРШИТИ ТЕСТУВАННЯ». Якщо всі відповіді збережені, система повторно запитає, чи дійсно учасник хоче завершити тестування. Учасник має підтвердити свій намір, натиснувши кнопку «ТАК». Після цього тестування для учасника є завершеним.

Отримання результатів

 • Одразу після підтвердження наміру завершити тестування учасник отримає на екрані результат з кожного предметних блоків. Результат буде поданий у 12-бальній шкалі.
 • Дізнатися результати за шкалою 100-200 балів кожен учасник може самостійно, використавши таблиці переведення тестових балів з усіх предметів, оприлюднені в Порядку прийому до закладів вищої освіти.
 • Результати для вступу до закладів вищої освіти за шкалою 100-200 балів кожен учасник основної сесії НМТ отримає до 28 червня у своєму особистому кабінеті