На шляху до інклюзивної освіти: утвердження безбар’єрного простору в Україні та тренінг у Чернівецькій області

Чимало років безбар’єрність асоціювалася у багатьох людей лише з подоланням фізичних перешкод – облаштуванням пандусів і підіймачів. Насправді ж це поняття ширше і стосується, без перебільшення, кожного.

Завдяки ініціативі першої леді України Олени Зеленської прийняття Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні об’єднало представників органів влади, експертного середовища та громадянського суспільства. Цей стратегічний документ визначив нові стандарти доступності та інклюзії, імплементуючи їх у державну політику

19 травня 2023 року спільно з  Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації (обласної військової адміністрації), Центру якості освіти та Центру якості освіти громадською організацією «Чернівецьке об’єднання «Захист» проведено тренінг «Безбар’єрна освіта» для керівників місцевих органів управління освітою територіальних громад, закладів освіти. Відбувся обмін думками щодо дотримання принципів етичного спілкування з людьми, які мають  інвалідність або особливі освітні потреби, налагодження з ними комунікації (Марія Нікітіна, голова організації), а також було представлено методику проведення аудиту доступності в закладах освіти (Олександр Науменко,  координатор з питань побудови інклюзивного суспільства ГО «ЧО «Захист»).

Робота щодо формування безбар’єрного освітянського простору Буковини триватиме і надалі.