Національний мультипредметний тест – 2023

• НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові – українська мова, математика – та один предмет на вибір – історія України, іноземна мова (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, фізика, хімія.

• На складання тесту абітурієнти матимуть 180 хвилин. Учасники НМТ можуть самі розподіляти час між блоками.

• Тестування проходитиме у дві сесії:
– основна: 5 червня – 23 червня;
– додаткова: 11- 24 липня.
Участь у додатковій сесії можуть взяти ті абітурієнти, які через поважні причини не могли складати тести під час основної.

• Реєстрація осіб для участі в НМТ триватиме:
– основний період: 3 квітня – 3 травня;
– додатковий період: 5 -12 червня.

До 7 травня зареєстрований учасник матиме змогу в персональному кабінеті внести зміни (вибрати інший предмет додаткового блоку чи змінити населений пункт в Україні/за кордоном, у якому він бажає пройти НМТ).
У додатковий період (5-7 червня) зможуть зареєструватися особи, які не змогли з поважних причин зареєструватися для проходження НМТ під час основного періоду реєстрації, але яким було відмовлено в реєстрації для участі.
• Не пізніше ніж за десять календарних днів до початку проведення основної сесії НМТ для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх персональних сторінок запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ. Учасники ж додаткової сесії НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування не пізніше ніж за три календарних дні до проведення додаткової сесії НМТ.

• Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100–200 балів буде розміщено на персональних сторінках учасників тестування до 28 червня 2023 року, додаткової сесії – до 29 липня 2023 року.

• Тести випускники складатимуть у спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях навчальних закладів – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ). Їх створять як в Україні, так і в деяких країнах за кордоном. Тестування призупинятимуть під час повітряних тривог і продовжуватимуть лише після повернення учасників працівників ТЕЦ із укриттів.

• Після завершення тестування всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожен блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100-200 балів. Таблиці переведення затверджені МОН. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й результати за 200-бальною шкалою.
• Для отримання результату за шкалою 100-200 балів з кожного блоку НМТ потрібно набрати не менше 10% від загальної кількості тестових балів. Аби отримати по 100 рейтингових балів за кожен блок, достатньо набрати хоча б 4 бали з математики, іноземних мов, фізики, хімії; 5 балів – української мови та біології, 6 балів – історії України.

• Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ. Інформація про значення цих коефіцієнтів міститиметься в Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році. Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнти. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

• З огляду на комп’ютерний формат тестування складання НМТ з української мови унеможливлює виконання письмових завдань з розгорнутою чи короткою відповідями. У тестуванні з історії України у 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст. З іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання. Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

• Український центр оцінювання якості освіти підготував і оприлюднив демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, тож учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у
• виконанні завдань.

• НМТ-2023 буде проводитися в один день в дві зміни. Для кожної зміни буде унікальний набір предметних тестів.

• Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 років.

• Вступна кампанія у виші запланована на липень – серпень.

• Цьогоріч здобувачі повної загальної середньої освіти не проходитимуть державну підсумкову атестацію.