Сертифікація: незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів

Сьогодні, 31 жовтня 2019 року, на базі Чернівецького багатопрофільного ліцею № 4 відбулося незалежне тестування вчителів початкових класів.
Постановою Кабінету Міністрів України визначено, що в 2019 році в рамках пілотного проекту сертифікацію можуть пройти педагогічні працівники виключно на добровільних засадах.
Метою сертифікації є виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.
Сертифікація складалася з трьох видів оцінювання:
• експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їх роботи;
• самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності (створення вчителем е-портфоліо);
• оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їх незалежного тестування (проводиться Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами).
У Чернівецькій області було зареєстровано 26 вчителів початкової ланки, з яких всі етапи сертифікації проходило 22 особи.
Допуск учасників сертифікації до пункту тестування здійснювався з 10:15 до 10:50. Тестування розпочалося об 11:00. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації повинен був мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу та лист-виклик.
Тестування фахових знань і вмінь учителів початкових класів тривало 180 хв. Тест складався із 100 завдань. Максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту незалежного тестування, – 100.
Результати незалежного тестування буде оприлюднено в кабінетах учасників сертифікації не пізніше 21 листопада 2019 року. У разі успішного проходження всіх видів оцінювання, педагоги отримають 20% надбавки до заробітної плати.