Два дні тривало навчання відповідальних осіб за проведення ЗНО-2019 в Чернівецькій області

7-8 травня 2019 року на базі Чернівецького індустріального коледжу відбулася нарада-навчання з питань організації та проведення зовнішнього незалежного оцінювання.
Упродовж двох днів у нараді брали участь: Прінько Світлана Іванівна, директор Центру якості освіти, Вовк Андрій Миколайович, заступник директора Центру якості освіти, Якименко Любов Володимирівна, завідувач відділу Центру якості освіти.
Світлана Іванівна закцентувала увагу присутніх на важливості цьогорічного проведення зовнішнього незалежного оцінювання, що зазнало деяких змін. Зокрема, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2018 року № 952 «Про деякі категорії осіб з особливими освітніми потребами» передбачено розумне пристосування для проходження ЗНО осіб, які здобувають повну загальну середню освіту румунською мовою. Це означає, що для випускників, які навчалися в закладах з румунською мовою викладання під час складання ЗНО з української мови та літератури пороговий бал «склав / не склав» буде нижчим.
Зміни також стосуються учнів/студентів закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з української мови, як і в минулому році. Однак у 2019 році додається ще один обов’язковий предмет на вибір: математика або історія України. Третій предмет складатимуть у навчальному закладі, але його мають право обирати самі учні та студенти.
Цьогоріч в області функціонуватимуть 33 пункти тестування, серед яких 16 – у м. Чернівцях.
У рамках наради завідувачем відділу Центру якості освіти Л.В. Якименко 07.05.2019 з 11:00 до 13:00 було проведено навчання з відповідальними за ЗНО в районах/містах/ОТГ, відповідальними за пункти тестування та їх помічниками. Любов Володимирівна прокоментувала деякі розділи Регламенту роботи пункту проведення ЗНО в 2019 році, який затверджений наказом УЦОЯО від 16.01.2019 № 8. Вона звернула увагу присутніх на розділ IV пункт 11, в якому зазначено, що працівники, які мають родинні зв’язки з учасниками ЗНО, зобов’язані попередити про це відповідального за пункт ЗНО та уповноваженого УЦОЯО. Такі особи звільняються від виконання покладених на них обов’язків і повинні залишити пункт ЗНО.
Також було звернено увагу присутніх на орієнтований перелік нестандартних ситуацій, що можуть виникнути під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання, та способи їх вирішення.
О 15:00 розпочато навчання з уповноваженими особами УЦОЯО, які разом з відповідальними за пункти тестування забезпечуватимуть чітке дотримання процедури проведення незалежного оцінювання.
08 травня о 10:00 відбулося навчання з відповідальними за округи тестування, відповідальними за пункти тестування, їх помічниками м. Чернівців.
Під час наради, крім вищезазначених питань, звернено увагу на проведення ЗНО з іноземних мов, які проходитимуть на шести пунктах тестування міста Чернівців. У кожній аудиторії мають бути встановлені пристрої для програвання аудіо-компакт-дисків зі звуковим записом та здійснено перевірку їхньої технічної справності за допомогою тестового аудіо-компакт-диска. Програвач має бути розміщений так, щоб забезпечити оптимальну чутність аудіо запису для всіх учасників у аудиторії.
Після опрацювання Дорожньої карти відповідального за пункт проведення ЗНО, технологічної карти помічника відповідального за пункт тестування, Дорожньої карти уповноваженої особи учасники нарад успішно склали тест-контроль.

Фото: https://photos.app.goo.gl/8Hi6fYo2sM6AQhGc9